Як пломбують молочні зуби і чи потрібно це?

Чи можна пломбувати молочні зуби

пломбування молочних зубів

Як відомо, діти – любителі солодкого. Яка ж дитина відмовиться від великої смачної цукерки, тістечка або торта. Разом з тим, захоплення солодощами часто призводить до виникнення карієсу. Своєчасний догляд за молочними зубами допомагає уникнути неприємностей, проте не завжди вдається вчасно розпізнати захворювання емалі, особливо якщо мова йде про зовсім маленьких дітей. У деяких випадках навіть регулярна гігієна і правильно підібраний, збалансований раціон не допомагають – недостатньо міцна молочна емаль дуже вразлива до впливу бактерій. Солодощі в цьому випадку створюють додаткове живильне середовище для них. Як результат – стрімке прогресування карієсу, що проникає в глибокі шари зуба. Якщо не приділяти належної уваги гігієнічним процедурам, то без лікування і пломбування молочних зубів не обійтися.

Існує думка, що лікувати, а тим більше пломбувати молочні зуби немає необхідності. Вони, мовляв, рано чи пізно все одно випадуть самі. Це небезпечна помилка. Лікування необхідно для запобігання руйнування емалі. Незважаючи на те, що зуби є тимчасовими, вони відіграють важливу роль у формуванні прикусу, розвитку щелеп. Важливо забезпечити природне випадання тимчасового зуба за рахунок поступового розсмоктування кореня. Передчасне видалення через глибокого карієсу здатне привести до неправильного росту постійних зубів в подальшому.

Ще одна причина лікувати молочні зуби – можливість зараження карієсом зачатків майбутніх постійних зубів. У разі ураження кореня тимчасового зуба виникає істотний ризик поширення інфекції на корінні зуби, які ще не прорізалися.

Коли необхідно пломбування молочних зубів

Рішення про лікування приймає стоматолог, після огляду хворого зуба. Як правило, дитячу пломбу ставлять на зуб, з глибоким проникненням карієсу, коли інші методи лікування вже не будуть нести необхідного результату. Якщо не пломбувати зуб, інфекція здатна поширитися далі, викликаючи ускладнення. У найкритичніших випадках, коли лікування неможливо, буде прийнято рішення про повне видалення молочного зуба.

Як матеріал для пломб використовуються якісні композитні матеріали. Додатково можливо провести насичення зуба фтором для подальшого попередження карієсу та інших пов’язаних з ним хвороб.

пломбування молочних зубів

Відвідавши нашу дитячу стоматологію в Києві, ви можете пройти ретельне обстеження. При необхідності лікування, доктором будуть запропоновані оптимальні варіанти пломбування:

  • З ручним препарування невеликих каріозних порожнин
  • Лікування хімічними препаратами
  • Видалення карієсу з використанням бормашини

В окремих випадках виконується пломбування каналів. Це залежить від поточного стану (пошкодження) зуба, доцільності лікування як такого (якщо має бути швидка зміна постійним, то лікувати тимчасовий немає ніякого сенсу). Для визначення ступеня пошкоджень виконується панорамний знімок зубів.

У свою чергу, рекомендуємо батькам нагадувати дитині про важливість ретельного щоденного догляду за зубами. Своєчасна гігієна рота дозволить уникнути безлічі неприємностей в подальшому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *