Як видаляють молочні зуби і чи потрібно це робити?

видалення молочних зубів

В яких випадках варто видалити молочний зуб

Необхідність видалення молочних зубів не завжди є зрозумілою батькам. Багато хто не розуміє, навіщо її проводити, якщо такий зуб рано чи пізно випаде сам.

Насправді, ніякий лікар не порадить втручатися в природне зростання зубів, якщо на те не буде серйозних причин. Існують причини, через які видалення є просто неминучим:

  • глибокий карієс, лікування якого неможливе
  • пошкодження зуба-перелом в корені, відколювання емалі
  • проблеми з прикусом
  • зайва кількість зубів (понад комплект)
  • хвороби, що шкодять зародку постійного зуба
  • затримка в розсмоктуванні коренів і неправильне розміщення при зростанні
  • надмірна рухливість зуба в період розсмоктування коренів

В деяких випадках, лікування дитячих зубів потребує видалення молочних, якщо цим можна запобігти подальші стоматологічні проблеми. Якщо операція проведена акуратно і своєчасно, вона не тільки не завдасть шкоди дитині, але і допоможе уникнути серйозних неприємностей зі зростаючими зубами, наприклад, зміщення або появи карієсу ще на стадії росту.

Які можливі наслідки видалення

Після того, як зуб буде швидко і акуратно видалений, все що потрібно – стежити за ранкою і за дотриманням гігієни рота. Рекомендовано відразу ж після видалення утриматися від прийому їжі, хоча б протягом 2-3 годин. Також не слід піддавати дитину фізичним навантаженням протягом доби, щоб не спровокувати рясну кровотечу з лунки. Якщо видалення відбувалося з ускладненнями (в разі, якщо довелося мати справу з зубом, який неправильно виріс) можливо лікар призначить додаткові лікарські препарати. При дотриманні всіх рекомендацій лікаря, лунка заживає дуже швидко, без будь-яких подальших наслідків для корінного зуба, що росте в цьому місці.

Чи небезпечно видалення молочного зуба

видалення молочних зубів

Природою влаштовано так, що під молочним зубом розташований зачаток корінного. Щоб виключити можливе пошкодження зачатка, для видалення використовують спеціальний інструмент. Він сконструйований таким чином, щоб при розхитуванні молочного зуба, останній не рухався вниз. Так буде гарантовано збереження зачатка. Також виключається надмірне стиснення емалі, оскільки вона крихка, в порівнянні з емаллю корінного зуба.

Щоб процедура була якомога менш травмуючої психологічно, фахівці дитячої стоматології біля метро Лук’янівська використовують сучасні способи лікування, щоб дитина і надалі відвідувала зуболікарський кабінет без страху. Наші стоматологи володіють значним досвідом з лікування та видалення молочних зубів, а також знають, як налаштувати дитину на позитивний лад, щоб вонн не злякалася майбутньої процедури. Відвідування нашої стоматології залишить тільки приємні спогади, крім того, ми дамо цінні рекомендації, щоб ви могли допомогти дитині зберегти свою посмішку білосніжною на все її подальше життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *