Як доглядати за зубами після реставрації?

догляд за реставрованими зубами

Первинний догляд за зубами після реставрації

Як правило, під художньою реставрацією розуміють нарощування зубів композитними фотополімерними матеріалами в місцях відколів і нерівностей. Це один з найбільш економічних і доступних за вартістю варіантів відновлення естетичного зовнішнього вигляду. Результат тішить погляд і зберігається в середньому до п’яти років. По суті це варіант звичайного пломбування, з використанням аналогічних матеріалів. Тому при дбайливому догляді термін служби відреставрованих поверхонь можна збільшити в 2-3 рази.

Важливою відмінністю реставрації від звичайного лікування є методика нарощування – вона вимагає більш уважного, ювелірного підходу, з укладанням композиту не всередину порожнини, а зверху зуба. За рахунок цього трохи збільшується його розмір. Деїто дійсно відчуває після процедури, що зуби ніби стали трохи товщі. Спочатку це може викликати не дуже приємні відчуття, але з часом це пройде (адаптація займе не більше одного-двох тижнів).

Відразу ж після процедури, необхідно утриматися від прийому їжі, як мінімум протягом 2-3 годин. Фотополімерні матеріали швидко тверднуть, але краще не піддавати їх максимальним навантаженням. Варто віддати перевагу м’якій і теплій їжі. Якщо зуб був сильно зруйнований і стоматологом застосовувалися штифти для посилення або кукси вкладки, слід відмовитися від холодної або навпаки гарячої їжі протягом доби.

Підбираємо правильне харчування

Після проведеної реставрації зубів слід відмовитися від занадто твердої їжі. Сама по собі зубна емаль є дуже міцною, чого не можна сказати про фотополімерне покриття. Природно слід відмовитися від горіхів, твердих солодощів (Ірис, льодяники). Дуже важливо не їсти насіння соняшнику – шкаралупа являє собою шорсткий абразив, який з часом залишить характерні сліди на матеріалі.

Ще один момент, на який слід звернути увагу – зміна кольору відреставрованих покриттів. Відмовтеся від їжи, що фарбує зуби. До продуктів, здатних викликати потемніння емалі традиційно відносять: чай, кава, вино, напої, що містять барвники. Фотополімерні поверхні дуже чутливі до впливу гарячих рідин, що містять таніни і кавові добавки.

Ее кращим чином на зовнішньому вигляді зубів після відновлення емалі позначається звичка до куріння. Систематичний вплив диму неминуче викличе пожовтіння композитного матеріалу.

Як правильно доглядати за реставрованими зубами

догляд за реставрованими зубами

Після проведення реставрації зубів на Лук’яновці, наші фахівці дають певні рекомендації по догляду за ними. Зокрема, не забувайте про щоденне чищення зубів – для цього варто вибрати м’яку зубну щітку і пасту, що не містить абразивних добавок. Бажано видаляти залишки їжі з міжзубних проміжків за допомогою спеціальної нитки. Не використовуйте дерев’яні зубочистки – вони завдають шкоди не тільки відновленим поверхням, але і рідній емалі.

Якщо ваша посмішка не може похвалитися сяйвом, вирішити проблему допоможе процедура відбілювання. Важливо проводити її до реставрації, оскільки фахівці підбирають колір фотополімерного матеріалу під поверхню зуба. Якщо провести відбілювання після відновлення емалі, результатом стане повний рот різнокольорових зубів. Враховуйте це.

Ну і нарешті, ще одна порада – регулярне відвідування стоматолога (хоча б раз на півроку) дозволить тримати під контролем стан зубів. Лікар зможе вчасно виявити розвиток карієсу, а також при необхідності зробить корекцію зубів, яка буде включати в себе очищення, полірування і т.д. в окремих випадках, доктор може прописати носіння нічної капи, наприклад, при виявленому бруксизмі (нічний скрегіт, що викликається мимовільним скороченням жувальних м’язів).

Пам’ятайте, неухильне дотримання рекомендацій лікарів допоможе збільшити термін служби відреставрованої емалі, і ваша посмішка залишиться білосніжною і привабливою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *