Ендодонтичне лікування в допомогу лікарям і пацієнтам

ендодонтичне лікування зубів

Ендодонтичне лікування у широкому розумінні цього терміна – це відновлення здорового стану порожнини рота із застосуванням мікроскопічного дослідження. Ретельне проліковування патологічних станів кореневих каналів проводять під мікроскопом.

У складних випадках при наявності запалень такого типу, як пульпіт або при виникненні періодонтиту лікар відчуває великі труднощі при лікуванні. При наявності у пацієнта запалених ясен працювати набагато складніше. В цьому випадку на допомогу може прийти ендодонт, який за допомогою мікроскопа виявляють місця запалення ясен і каналів.

Коли пацієнти потребують лікування під мікроскопом

У багатьох ситуаціях лікування зубів під мікроскопом необхідно, наприклад, при різних патологіях ясен, а також при:

  • Видаленню пульпіту;
  • Лікуванні періодонтиту;
  • Чищенні кореневих каналів і їх перепломбування;
  • При видаленні потрапившого в канал стороннього тіла;
  • При підготовці пацієнта до імплантації або протезування.

Найбільш часто ендодонтичне лікування застосовується при пульпіті. Лікар за допомогою мікроскопа може чітко бачити контури місця запалення, таке лікування дозволяє не допустити зайвої травматизації тканини порожнини рота пацієнта. Це лікування також прийнятно і при періодонтиті.

Практично у всіх випадках лікування і чищення зубних каналів обстеження за допомогою мікроскопа дозволяє лікарю ретельніше провести необхідні маніпуляції і швидше закінчити роботу. Підготовка до установки протезів також вимагає усунення всіх наявних запалень ясен і в цьому випадку вивчення поверхні порожнини рота за допомогою мікроскопа незамінне.

Які фахівці займаються лікуванням за допомогою мікроскопа

ендодонтичне лікування зубів

Лікарі, які проводять ендодонтичне лікування в Києві, проходять спеціальну підготовку і мають сертифікати. За допомогою мікроскопічних методів стоматологи-ендодонти допомагають зберегти навіть сильно зруйновані зуби і дорослим, і дітям. Дитяча стоматологія значно відрізняється від дорослої, тому дітьми і дорослими займаються різні лікарі, використовуючи спеціальне обладнання.

Найбільш часто застосовуються методи

Проводячи роботи по відновленню зуба, стоматологи вибирають найбільш щадний спосіб лікування, це може бути:

  • консервативний метод лікування;
  • депульпація.

В обох випадках для загоєння тканин необхідний час, так як найчастіше пацієнту встановлюється тимчасова пломба. Процес відновлення і загоєння поверхні може зайняти кілька днів.

Переваги та недоліки ендодонтії

Застосування мікроскопа дозволяє поліпшити якість пломбування, зменшити хворобливість ураженого зуба, зберегти велику площу емалі. У будь-якому випадку, після закінчення лікування необхідно провести рентгенологічне обстеження. Лікар бачить на рентгенівському знімку, герметично запломбовані канали і чи не виходить пломбувальний матеріал за допустимі межі. Рентген необхідно проводити при кожному пломбуванні каналів, щоб уникнути появи запалення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *