Догляд за брекетами – як його робити?

догляд за брекетами

Як правильно доглядати за брекетами на зубах

Одним з популярних способів виправлення некрасивого або неправильного прикусу є носіння брекетів. Цей метод неодноразово довів свою ефективність, однак, якщо ви зацікавлені в тому, щоб ваша посмішка була приємною і привабливою, необхідною умовою є правильний догляд за брекет-системою.

Як показує практика, простого очищення зубною щіткою недостатньо. Щетинки не здатні проникати у важкодоступні місця, через що неминуче будуть накопичуватися залишки їжі. Вони стануть джерелом поширення карієсу.

Сучасні виробники гігієнічних інструментів і засобів, пропонують різні способи ефективного догляду за брекетами:

  • Йоржики з довгими щетинками і ручкою для очищення зон між зубами і біля брекетів
  • Щітки з V–подібним розташуванням щетинок – призначені для окремої обробки кожного зуба без пошкоджень ясен
  • Зубна нитка (Флос) допоможе ефективно прибрати залишки їжі з проміжків між зубами (бажано використовувати вощену нитку з добавками фтору)
  • Іригатор – спеціальний пристрій, що дозволяє видаляти залишки їжі тонким, але потужним струменем води, що подається під тиском (додатково масажує ясна для кращого кровообігу в них)

Як правильно чистити брекети

догляд за брекетами

Догляд за ними вимагає особливої уваги, набагато більшого, ніж при звичайній повсякденній гігієні рота. Якщо своєчасно не позбавлятися від зубного нальоту і залишків їжі, під конструкцією стануть накопичуватися шкідливі бактерії, що провокують розвиток карієсу.

Щоб очищення було ефективним, рекомендуємо дотримуватися такої послідовності дій:

  1. Чистимо зуби і брекети V-подібною щіткою, спочатку круговими, потім вертикальними рухами, розташувавши щітку перпендикулярно зубам.
  2. Прочищаємо ділянки між брекетної конструкцією і яснами.
  3. Ретельно проходимо всі деталі системи, очищаємо замки, дуги, гачки.
  4. Використовуємо пучкову щітку для очищення далеких зубів і фронтальних поверхонь.

Не зайвим буде очищати наліт з язика, оскільки носіння брекетів створює додаткові ризики для зубної емалі. Будь-який додаткове джерело бактерій подвійно небезпечний для неї. Для чищення зубів, в перші дні після установки конструкції, краще використовувати інструменти з м’якою щетиною, і діяти при цьому акуратно, щоб не змістити брекети.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *