Чому темніють і жовтіють вініри

чому жовтіють вініри

Що таке вініри і навіщо вони потрібні

Хто не мріє про білосніжну посмішку, особливо якщо від природи дісталися не дуже рівні і некрасиві зуби. Способів виправити проблему кілька. Якщо раніше стоматологи пропонували поставити коронки, то тепер, все більшої популярності набуває більш сучасне рішення – установка вінірів. Це такі тонкі накладки на передню частину і ріжучу кромку зуба. При цьому вони практично не відрізняються від природної зубної емалі, і створюють враження здорового і красивого зуба.

Їх рекомендовано встановлювати в наступних випадках:

 • Незворотна зміна кольору емалі передніх зубів після прийому препаратів або з яких-небудь інших причин
 • Великі проміжки між різцями
 • Недостатня висота зубів (наприклад, якщо вони занадто сточені)
 • Некрасиві або нерівні стінки зубів
 • Помітні щербинки і нерівна поверхня емалі

Для їх встановлення, знімається тонкий шар емалі. Це не складна процедура, яка не несе загрози пульпі. Вініри рекомендовано встановлювати на живі, не депульповані зуби. Якщо ж нерв видалений, рекомендовано замість вінірів встановити керамічні коронки.

Ще одне важливе доповнення – вініри ставлять тільки на передні зуби. Якщо у вас проблеми з жувальними зубами – слід знову ж зупинити вибір на коронках.

Залежно від матеріалу виготовлення розрізняють такі види вінірів:

 • Композитні – підходять для того, щоб приховати пожовклу або нерівну емаль, ставляться виключно на здорові зуби
 • Керамічні – можуть бути встановлені на сильно пошкоджені зуби, виготовляються з порцеляни, або на спеціальній цирконієвій підкладці-каркасі
 • Люмініри – найдорожчі, відрізняються мінімальною товщиною, але не кожному по кишені

Чи можна уникнути потемніння вінірів

чому жовтіють вініри

Багатьох пацієнтів хвилює питання – як довго збережеться нова білосніжна посмішка. Чи не трапиться так, що вініри пожовтіють. Дійсно, це може мати місце, у випадку, якщо поставлені дешевші, композитні. Вони вимагають певного догляду, який, втім, необхідний і за здоровими зубами. Бажано періодично відвідувати стоматологічний кабінет для проведення регулярного очищення.

Якщо ж ви вибрали вініри з кераміки – ви можете бути впевненими, що їх вигляд залишиться незмінним. Такі вініри не темніють, не змінюють свій колір, відмінно чистяться різними зубними пастами. Вони мають стійкість до появи нальоту і не схильні до накопичення зубного каменю. Цим вони вигідно відрізняються від композитних вінірів, і тим більше від зубної емалі.

Причини пожовтіння вінірів

Як і звичайна зубна емаль, вінірові накладки здатні змінити свій колір. Це може виникати через різні причини:

 • Неякісний композитний матеріал
 • Надмірне вживання фарбувальних напоїв (кава, вино, чай, каркаде)
 • Паління
 • Недостатня гігієна ротової порожнини

Як вже говорилося, до потемніння більш схильні композитні вініри, однак при належному догляді, ви зможете надовго зберегти їх первісний колір. Якщо ж ви хочете гарантований результат, зверніться Для встановлення вінірів в Києві до наших фахівців – ми підберемо Вам якісний керамічний матеріал, який не змінить свої властивості з часом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *